ULUSLARARASI GÜVENLİK VE DESTEK SİSTEMLERİ

Mesaj
Değerler
Kalite Politikası
Kalite Hedefleri

ISS - Uluslararası Güvenlik ve Destek Sistemleri

Giderek küreselleşen dünyamızda güvenlik en önemli unsur haline gelmektedir. Tehditlerin de küreselleşmesi ve boyutlarının büyümesi ile birlikte yöresel özgün güvenlik gereksinimi yanında küresel boyuttaki saldırılara karşı da caydırıcılık sağlayabilecek kapsamlı ve nitelikli güvenlik ihtiyacı artmaktadır.
Güvenlik artık bir yaşam kültürüdür. Tehditlere göre şekillenen yaklaşımlar yanında uluslararası standartlara sahiptir. Tecrübe, bilgi birikimi ve vizyonun yanında özgün bir yaklaşım gerektirir.

İyi bir güvenlik planlaması her şeyden önce caydırıcılık üzerine kurulmalıdır. Caydırıcılık; saldırganın teşebbüs aşamasından önceki planlama safhasında tereddütte düşürülmesi ve hedefine ulaşma konusunda endişeye sevk edilmesidir. Yani caydırıcılık saldırı teşebbüsünden önce etkin rol oynamalı ve saldırganın ya saldırı amacından tümüyle vazgeçmesi ya da hedef değiştirmesi sonucunu sağlamalıdır. Güvenlik, ana amaç olan caydırıcılığın yanında derinliğine ve kademeli bir savunma sistemine sahip olmalı, her şeye rağmen caydırılamayan saldırganın amacına ulaşmasında belirli gecikmelere yol açarak müdahale şansını arttırmalıdır.

Kurum ve kuruluşların en önemli niteliği güven vermesidir. Güven ise ancak güvenliğin sağlanabildiği bir ortamda mümkün olur. Güvenliğin sağlanamadığı bir ortam, maddi kayıp potansiyeli ile birlikte fiziksel veya psikolojik zarar görme olasılığı da içeren tehditler içerir.

Bilinçli bir güvenlik anlayışı ve etkin önlemlerin uygulanması neticesinde bir çok olay engellenebilir veya gerçekleşme yolundaki olaylar girişim aşamasında başarıyla kontrol altına alınabilir.

Güvenlik tedbirlerinin tümü uygulanabilir nitelikte olmalı ve mutlaka nitelikli bir güvenlik organizasyonu ile bütünleştirilmelidir.

Bu görüşlerden yola çıkarak ISS olarak biz, öncelikle caydırmaya yönelik bir konsepti esas aldık. Bu konsept olası bir terör saldırısı, soygun, kundaklama, sabotaj, su baskını, yangın ve deprem durumunda can ve mal kaybınının minimuma indirilmesi amacının gerçekleştirilmesini de esas almaktadır.

Bu konsepti esas alan ve içeriğini tamamlayan faaliyet konularımız hizmetler başlığı altında bilgilerinize sunulmuştur.

Güvenli yarınlar dileğiyle....

ISS Yönetim Kurulu
Özel Güvenlik hizmetlerine dair kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmelik yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yönetmeliğe ulaşmak için tıklayınızKiralık metal kapı ve el dedektörü temini ile hizmetinizdeyiz. Metal kapı ve el dedektörü kiralama hizmeti için: iletişimÖzel güvenlik
hizmetlerini düzenleyen 5188 sayılı kanun resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yeni kanuna ulaşmak için tıklayın


Özel Avrupa Koleji
Güvenlik Personeli, ISS tarafından verilen “Mesleki Formasyon” eğitimini başarıyla tamamladı.

Coğrafi Bilgi Sistemleri ve harita oluşturma yazılımlarında kullanılmaya hazır sayısal uydu görüntüleri temini ve her türlü sivil havacılık araçlarıyla yurt içinde ve yurt dışında yolcu ve yük taşımacılığı faaliyetlerinde de çözüm ortaklarımızla hizmetinizdeyiz. 
© ISS Systems. Her Hakkı Saklıdır.